Jelenia Góra Logo
Zapraszamy na wycieczkę przyrodniczą "Łąki reglowe Karkonoszy - ostoja różnorodności roślin"

Wycieczka botaniczna z KPN w sobotę 15.07.2023 r.

Zapraszamy w sobotę 15.07 na wycieczkę botaniczną organizowaną przez Karkonoski Park Narodowy.

Łąki to stały element krajobrazu Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej, są pamiątką po dawniej prowadzonej gospodarce pasterskiej. Stanowią ostoję dla wielu gatunków roślin i przyczyniają się do zachowania różnorodności biologicznej naszego otoczenia.

Dr Marek Malicki, botanik, pracownik naukowy Zakładu Botaniki Uniwersytetu Wrocławskiego pokaże i opowie nam wiele intrygujących informacji na temat roślin występujących w lokalnych ekosystemach oraz wyjaśni jak je rozpoznawać. Zapraszamy na wycieczkę po łąkach reglowych w okolicach Jagniątkowa w sobotę 15 lipca – zaczynamy o godz. 10.15 na pętli autobusu nr 15 w Jeleniej Górze – Jagniątkowie (przystanek „Dom Hauptmanna”).

Będziemy chodzić po łąkach – wskazany jest odpowiedni ubiór i zaopatrzenie się w preparaty chroniące przed ukąszeniami owadów i kleszczy. Wycieczka jest bezpłatna. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc proszę o zgłaszanie chęci uczestnictwa w wycieczce na adres: karolina.martini@kpnmab.pl lub telefon 514 607 295 (może być sms)


pl_PLPolski