Jelenia Góra Logo
Plakat wycieczki Z owadami za pan brat.

Wycieczka entomologiczna z KPN w piątek 14.07.2023 r.

Zapraszamy w piątek 14.07.2023 r. na wycieczkę entomologiczną u podnóża góry Chojnik, podczas której entomolog – Leszek Kośny postara się przybliżyć uczestnikom różnorodny i ciekawy świat owadów. Te niewielkie zwierzęta zaskakują niezwykłymi kolorami, kształtami i sposobem życia. Każde źdźbło trawy, liść drzewa czy osunięty kamień mogą kryć miejsce życia owadów. Przygodę z owadami uzupełni prezentacja warsztatu pracy entomologów czyli specjalistów zajmujących się tą grupą zwierząt. 

Rozpoczynamy o godz. 09.00 pod budynkiem dawnej dyrekcji KPN w Jeleniej Górze-Sobieszowie ul. Chałubińskiego 23, skąd pójdziemy na okoliczne łąki w poszukiwaniu owadów, następnie przejdziemy do sali warsztatowej Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnego KPN, gdzie będzie można obejrzeć okazy pod binokularami. Będziemy chodzić po łąkach – wskazany jest odpowiedni ubiór i zaopatrzenie się w preparaty chroniące przed ukąszeniami. Wycieczka jest bezpłatna.

 Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w wycieczce na adres: karolina.martini@kpnmab.pl lub telefon 514 607 295 (może być sms).


pl_PLPolski