Jelenia Góra Logo
Zdjęcie przedstawiające ozdoby świąteczne wykonane ręcznie

Warsztaty „Przerób – nie wyrzucaj” i „Napraw – nie wyrzucaj”

Partner projektu – Karkonoski Park Narodowy przeprowadził w dniach 17.10.2022 r., 3.11.2022 r. i 1.12.2022 r. warsztaty pn. „Przerób – nie wyrzucaj”, w których wzięły udział w sumie 42 osoby. W trakcie 3 warsztatów krawieckich uczestniczki zajęć nauczyły się obsługiwać maszyny krawieckie, czyścić je i konserwować w podstawowym stopniu. Przerabiały stare ubrania i wykorzystywały inne nieużywane tkaniny na woreczki na pieczywo, zioła czy warzywa. Na kolejnych zajęciach wykorzystały niepotrzebne materiały do uszycia ozdób świątecznych – choinek oraz gwiazd patchworkowych.

Warsztaty „Napraw – nie wyrzucaj” odbyły się w terminie 18.10.2022 r. oraz 8.12.2022r. Na warsztaty stolarskie każdy z uczestników przyniósł własny drobny mebel i indywidualnie pod okiem prowadzącego dokonywał zabiegów renowacyjnych – czyszczenie, usuwanie starych powłok lakierniczych, uzupełnianie ubytków, malowanie/lakierowanie/bejcowanie. Niektórzy uczestnicy zajęć wykonali również elementy tapicerki.

Zapraszamy do śledzenia profilu FB Karkonoskiego Parku Narodowego, gdzie znajdziecie Państwo informację o kolejnych wydarzeniach.


pl_PLPolski