Jelenia Góra Logo
Na granicy granitów - zaproszenie na wycieczkę

Wycieczka geologiczna „Na granicy granitów – wędrówka w czasie od 500 mln lat do 30O mln lat” – 16.09.2023

Zapraszamy na wycieczkę geologiczną „Na granicy granitów – wędrówka w czasie od 500 mln lat do 30O mln lat”, która odbędzie się już w najbliższą sobotę 16.09.2023 r.

Wycieczka ma na celu pokazanie współwystępujących razem skał magmowych, które tworzyły się 500 i 300 mln lat temu. W Jeleniej Górze zapoznamy się z granitem karkonoskim – omówimy jego powstawanie, wiek oraz obejrzymy próbki skał. Rozpoznamy podstawowe minerały tworzące granit.

W dolinie Bobru zajmiemy się starszym granitem zwanym granitem lub gnejsem izerskim. Przyjrzymy się jak został zdeformowany i zmetamorfizowany. Znajdziemy jego różne odmiany. Podobnie jak przy granicie karkonoskim określimy jego skład mineralny i opowiemy o jego historii. Naszym przewodnikiem będzie dr Stanisław Madej – geolog z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Miejsce zbiórki Jelenia Góra, Park Miejski na Wzgórzu Kościuszki przy przekroju geologicznym przez Sudety Zachodnie o godz. 11.00. Trasa: Park Miejski (Jelenia Góra) – Gościniec „Perła Zachodu”- trasa do przejścia ok. 5,5 km.

Wycieczka jest przeznaczona dla osób indywidualnych, jest bezpłatna dla uczestników i realizowana w ramach projektu „Żyj, mieszkaj, pracuj w Jeleniej Górze!” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu „Rozwój Lokalny”.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc proszę o zgłaszanie chęci uczestnictwa w wycieczce na adres: karolina.martini@kpnmab.pl lub telefon 514 607 295 (może być sms).


pl_PLPolski