Jelenia Góra Logo
Oświetlony budynek Ratusza podczas Movie Cities

Zakończyła się I edycja Festiwalu MOVI CITIES – Jeleniogórski Festiwal Światła

W okresie od 30 września do 2 października 2022 r. w centrum Jeleniej Góry odbył się „Festiwal Movi Cities” – Jeleniogórski Festiwal Światła.

Przez trzy dni festiwalowe przed jeleniogórską publicznością na dwóch scenach (koło Kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz na Placu Ratuszowym) wystąpili:

  • Stanisław Soyka z Grott Orkiestrą,
  • Tomasz Szymuś Orkiestra,
  • O.S.T.R,
  • Sarsa,
  • Artur Andrus
  • LemON.

Na budynku Ratusza oraz w przestrzeni Placu Ratuszowego zaprezentowano pokazy mappingowe „Duch Gór – Władca Karkonoszy”, instalacje video „Refleksja światła – górskie lasy”, pokazy multimedialne „Zaklęty w sercu skał” wyświetlane na kurtynie wodnej, taniec wody i ognia (fontanny) oraz pokazy laserowe „Oko lasu”.

Pokazami towarzyszącymi były: pokazy mappingowe „Był to podziemny szelest, który brzmiał niby głuche westchnienie” na budynkach przy ul. 1 Maja 3 i 5, instalacje mappingowe „Wszyscy jesteśmy duchami przyrody” przy Bramie Wojanowskiej, iluminacje architektoniczne na Ratuszu, kamienicach przy Placu Ratuszowym i Kaplicy św. Anny wzdłuż Traktu Śródmiejskiego.

Dla dzieci przygotowano animacje „Jestem światełkiem”, które przeprowadzono w sobotę, a efekty tych działań można było podziwiać jako mappingi na budynku Ratusza.

Szacuje się, że w czasie festiwalowych dni w koncertach oraz oglądających mappingi, iluminacje, pokazy multimedialne itp. wyświetlane na budynkach w centrum Jeleniej Góry uczestniczyło około 11 000 osób.

Festiwal w całości był finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach Programu „Rozwój Lokalny”, projekt „Żyj, mieszkaj, pracuj w Jeleniej Górze!”.


pl_PLPolski